Je devrais aller faire mes courses en grande surface plus souvent. On s’y marre bien… 😂 […]

Acte 1. Vous prendrez 210g de rouget pour 6€28 ou 312g pour 5€27 ? 🤔
Franchement, j’ai hésité beaucoup… 😂

Show thread
Follow

Acte 3. 750g de sucre pour 1€86. À 1€86/kg. 🤔

Sign in to participate in the conversation
Mastodon

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!